Οι Σκανταλιάρηδες (The Elfkins) – Cinefreaks.gr Cinefreaks.gr

Οι Σκανταλιάρηδες

(The Elfkins)


Είδος:

Έτος παραγωγής:
Διάρκεια: 76
Χώρα: Γερμανία
Σκηνοθεσία:
Σενάριο:
Ηθοποιοί: , ,
Πρεμιέρα: 13-02-2020

Γράφει:

Σύμφωνα με έναν διάσημο γερμανικό θρύλο, τα σκανταλιάρικα ξωτικά της Κολονίας ήταν πλάσματα που βοηθούσαν τους τεχνίτες κρυφά τη νύχτα. Πριν από 200 χρόνια όμως, η κακόβουλη σύζυγος ενός ράφτη τα έδιωξε και αυτά έφυγαν για πάντα. Από τότε, οι Σκανταλιάρηδες κρύβονται στις μυστικές υπόγειες κατοικίες τους, όπου απαγορεύεται κάθε επαφή με τον κόσμο από πάνω, ειδικά με τους ανθρώπους. Μία μέρα, όμως, η ζωηρούλα Έλφι αποφασίζει να μην ανεχτεί άλλο αυτούς τους περιορισμούς. Μαζί με δύο φίλους της, τον Κιπ και τον Μπακ, σκαρφαλώνει στην επιφάνεια της γης, αποφασισμένη να βρει τον πραγματικό της προορισμό στη ζωή. Μετά από ξεκαρδιστικές περιπέτειες, η Έλφι πιάνει φιλίες με τον γκρινιάρη ζαχαροπλάστη Θίο και όλοι μαζί οι Σκανταλιάρηδες καταλαβαίνουν ποιος είναι ο σκοπός τους στη ζωή: να βοηθάνε τους άλλους!

Στην ελληνική μεταγλώττιση ακούγονται: Βασίλης Μήλιος, Ζωή Ρηγοπούλου, Γιώργος Σκουφής, Στεφανία Φιλιάδη, Παναγιώτης Αποστολόπουλος, Γιάννης Στεφόπουλος, Χρήστος Θάνος, Μελίνα Κατσακούλη, Βίνα Παπαδοπούλου

Βαθμολογία Χρηστών


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Προβολές


Παίζεται σε: 73 αίθουσες
33 αίθουσες στην Αθήνα
12 αίθουσες στην Θεσσαλονίκη
28 αίθουσες στην Επαρχία


WEST CITY CINEMAS


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:00
Παρασκευή 21/02: 17:00
Σάββατο 22/02: 17:00
Κυριακή 23/02: 17:00
Τετάρτη 26/02: 17:00

ΑΘΗΝΑΙΟΝ (Αμπελόκηποι)


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:00
Κυριακή 23/02: 16:00

ΑΕΛΛΩ CINEMAX 5+1


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 14:30,16:20
Κυριακή 23/02: 14:30,16:20

ΝΑΝΑ CINEMAX-CYTA


• Αίθουσα 6 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:00
Παρασκευή 21/02: 18:00
Σάββατο 22/02: 16:00,18:00
Κυριακή 23/02: 16:00,18:00
Δευτέρα 24/02: 18:00
Τρίτη 25/02: 18:00
Τετάρτη 26/02: 18:00

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX 3 CLASS-CYTA


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 14:45,16:45
Κυριακή 23/02: 14:45,16:45

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL


• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:00
Κυριακή 23/02: 17:00

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:15
Κυριακή 23/02: 16:15

ΦΟΙΒΟΣ DIGITAL CINEMA


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:10
Κυριακή 23/02: 11:30,16:10

ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ – ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:15
Κυριακή 23/02: 16:15

ΑΝΟΙΞΙΣ ΧΑΙΔΑΡΙ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:15
Κυριακή 23/02: 16:15

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1 & 2 – ΕΤΟΥΑΛ Καλλιθέα


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:15
Κυριακή 23/02: 16:15

ΟΝΑΡ-ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ DIGITAL CINEMA ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ.


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:30
Κυριακή 23/02: 16:00,17:30

ΒΑΡΚΙΖΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:30
Κυριακή 23/02: 16:30

ΣΟΦΙΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:00
Κυριακή 23/02: 17:00

ΖΕΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:00

ΣΙΝΕ ΑΛΙΚΗ-ΔΗΜ. ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:30
Παρασκευή 21/02: 18:30
Σάββατο 22/02: 18:30
Κυριακή 23/02: 18:30

WEST CITY CINEMAS


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:00
Παρασκευή 21/02: 17:00
Σάββατο 22/02: 17:00
Κυριακή 23/02: 17:00
Τετάρτη 26/02: 17:00

ΣΠΟΡΤΙΓΚ DIGITAL CINEMA


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 15:45
Κυριακή 23/02: 15:45

VILLAGE SHOPPING & MORE… – ΡΕΝΤΗ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:20,20:20
Παρασκευή 21/02: 18:20,20:20
Σάββατο 22/02: 16:20,18:20,20:20
Κυριακή 23/02: 16:20,18:20,20:20
Δευτέρα 24/02: 18:20,20:20
Τρίτη 25/02: 18:20,20:20
Τετάρτη 26/02: 18:20,20:20
• Αίθουσα 5 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:00
Παρασκευή 21/02: 18:00
Σάββατο 22/02: 16:10,18:00
Κυριακή 23/02: 16:10,18:00
Δευτέρα 24/02: 18:00
Τρίτη 25/02: 18:00
Τετάρτη 26/02: 18:00
• Αίθουσα 8 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:20
Παρασκευή 21/02: 17:20
Σάββατο 22/02: 15:30,17:20
Κυριακή 23/02: 15:30,17:20
Δευτέρα 24/02: 17:20
Τρίτη 25/02: 17:20
Τετάρτη 26/02: 17:20
• Αίθουσα 11 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:40
Παρασκευή 21/02: 18:40
Σάββατο 22/02: 16:50,18:40
Κυριακή 23/02: 16:50,18:40
Δευτέρα 24/02: 18:40
Τρίτη 25/02: 18:40
Τετάρτη 26/02: 18:40

VILLAGE CINEMAS-ΠΑΓΚΡΑΤΙ


• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:00
Κυριακή 23/02: 17:00

VILLAGE WORLD-THE MALL ATHENS


• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 16:10
Παρασκευή 21/02: 16:10
Σάββατο 22/02: 12:30,14:20,16:10
Κυριακή 23/02: 12:30,14:20,16:10
Δευτέρα 24/02: 16:10
Τρίτη 25/02: 16:10
Τετάρτη 26/02: 16:10
• Αίθουσα 6 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 15:00,17:00
Παρασκευή 21/02: 15:00,17:00
Σάββατο 22/02: 13:10,15:00,17:00
Κυριακή 23/02: 13:10,15:00,17:00
Δευτέρα 24/02: 15:00,17:00
Τρίτη 25/02: 15:00,17:00
Τετάρτη 26/02: 15:00,17:00
• Αίθουσα 12 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 15:40,17:30
Παρασκευή 21/02: 15:40,17:30
Σάββατο 22/02: 13:50,15:40,17:30
Κυριακή 23/02: 13:50,15:40,17:30
Δευτέρα 24/02: 15:40,17:30
Τρίτη 25/02: 15:40,17:30
Τετάρτη 26/02: 15:40,17:30

VILLAGE 9 CINEMAS-ΦΑΛΗΡΟ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:00
Παρασκευή 21/02: 18:00
Σάββατο 22/02: 16:15,18:00
Κυριακή 23/02: 16:15,18:00
Δευτέρα 24/02: 18:00
Τρίτη 25/02: 18:00
Τετάρτη 26/02: 18:00
• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:00
Κυριακή 23/02: 16:00

VILLAGE 5 CINEMAS – ATHENS METRO MALL


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 15:00
Παρασκευή 21/02: 15:00
Σάββατο 22/02: 12:50,15:00
Κυριακή 23/02: 12:50,15:00
Δευτέρα 24/02: 15:00
Τρίτη 25/02: 15:00
Τετάρτη 26/02: 15:00

ODEON ESCAPE (πρώην STER)


• Αίθουσα 6 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:10
Παρασκευή 21/02: 17:10
Σάββατο 22/02: 15:20,17:10
Κυριακή 23/02: 13:10,15:20,17:10
Δευτέρα 24/02: 17:10
Τρίτη 25/02: 17:10
Τετάρτη 26/02: 17:10
• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:30
Παρασκευή 21/02: 18:30
Σάββατο 22/02: 16:20,18:30
Κυριακή 23/02: 12:10,14:20,16:20,18:30
Δευτέρα 24/02: 18:30
Τρίτη 25/02: 18:30
Τετάρτη 26/02: 18:30

NOVACINEMA ODEON ΓΛΥΦΑΔΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:00
Κυριακή 23/02: 16:00
• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:30
Κυριακή 23/02: 16:30

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

ΦΑΡΓΚΑΝΗ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

VILLAGE CINEMAS COSMOS


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:50
Παρασκευή 21/02: 17:50
Σάββατο 22/02: 12:20,14:10,16:00,17:50
Κυριακή 23/02: 12:20,14:10,16:00,17:50
Δευτέρα 24/02: 17:50
Τρίτη 25/02: 17:50
Τετάρτη 26/02: 17:50
• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 13:10,15:00,16:50
Κυριακή 23/02: 13:10,15:00,16:50
• Αίθουσα 9 (Μεταγλ.)
Καθημερινά 17:30

CINEPLEXX ONE


• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 11:50
Κυριακή 23/02: 11:50
• Αίθουσα 5 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 12:45,14:30,16:45,18:30
Κυριακή 23/02: 12:45,14:30,16:45,18:30
• Αίθουσα 7 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 17:00
Παρασκευή 21/02: 17:00
Δευτέρα 24/02: 17:00
Τρίτη 25/02: 17:00
Τετάρτη 26/02: 17:00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (πρώην STER)


• Αίθουσα 7 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:00
Παρασκευή 21/02: 18:00
Σάββατο 22/02: 16:10,18:00
Κυριακή 23/02: 12:30,14:20,16:10,18:00
Δευτέρα 24/02: 18:00
Τρίτη 25/02: 18:00
Τετάρτη 26/02: 18:00

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ


• Αίθουσα 8 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:30
Κυριακή 23/02: 17:30

Τρίπολη


CINEVILLE TRIPOLIS


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:20
Κυριακή 23/02: 17:20


TOWN CINEMAS


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 16:00
Κυριακή 23/02: 16:00
• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Καθημερινά 17:15


ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΑΡΤΕΜΙΣ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)
Κυριακή 23/02: 16:00

Ηράκλειο


ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ


• Αίθουσα 5 (Μεταγλ.)

Χανιά


ΕΛΛΗΝΙΣ CINEPLEX ΧΑΝΙΑ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)

Χανιά


MEGA PLACE


• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)

Ρέθυμνο


CINELAND ΠΑΝΤΕΛΗΣ


• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)

Λάρισα


VICTORIA CINEMAS


• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)

Κόρινθος


ΦΛΟΙΣΒΟΣ CINEPLEX (ΠΡΩΗΝ ΛΑΪΣ) – ΚΟΡΙΝΘΟΣ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)

Κατερίνη


ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)

Χαλκίδα


ΜΑΓΙΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Αμαλιάδα


ΣΙΝΕ ΑΜΑΛΙΑΔΑ


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)

Αγρίνιο


ΑΝΕΣΙΣ (Αγρίνιο)


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Γιαννιτσά


ΣΙΝΕ ΑΣΤΕΡΙΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Λαμία


CINEPOLIS ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Λαμία)


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Κέρκυρα


CINE ΟΡΦΕΥΣ (Κέρκυρα)


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Σαντορίνη


CINE VILLAGGIO


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Καλαμάτα


CINELUX ΦΙΛΙΑΤΡΑ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Γρεβενά


ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ


• Αίθουσα 1 (Μεταγλ.)

Βόλος


VILLAGE 4 CINEMAS-ΒΟΛΟΣ


• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:30
Κυριακή 23/02: 17:30

Λάρισα


VILLAGE 3 CINEMAS – ΛΑΡΙΣΑ


• Αίθουσα 3 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 14:00,15:50
Κυριακή 23/02: 14:00,15:50

Ρόδος


ΠΑΛΛΑΣ (Ρόδος)


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 17:35
Κυριακή 23/02: 17:35

Κομοτηνή


ODEON COSMOPOLIS (Κομοτηνή)


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 18:10
Κυριακή 23/02: 18:10

Ξάνθη


ODEON COSMOS (ΞΑΝΘΗ)


• Αίθουσα 2 (Μεταγλ.)
Σάββατο 22/02: 18:10
Κυριακή 23/02: 18:10

Ηράκλειο


ODEON TALOS PLAZA


• Αίθουσα 4 (Μεταγλ.)
Πέμπτη 20/02: 18:10
Παρασκευή 21/02: 18:10
Σάββατο 22/02: 16:10,18:10
Κυριακή 23/02: 16:10,18:10
Δευτέρα 24/02: 18:10
Τρίτη 25/02: 18:10
Τετάρτη 26/02: 18:10

Ιωάννινα


ODEON PARALIMNIO


• Αίθουσα 6 (Μεταγλ.)
Παρασκευή 21/02: 18:30
Σάββατο 22/02: 18:30
Κυριακή 23/02: 18:30

Πάτρα


ODEON VESO MARE


• Αίθουσα 8 (Μεταγλ.)
Καθημερινά 18:20